Snáď žiadna krajina nemá v súčasnosti toľko mladých talentovaných futbalistov ako práve Francúzsko. To je dôvod, prečo sa očakávalo, že úradujúci majstri sveta ovládnu olympijský turnaj. Všetko je ale napokon celkom inak, o čom napovedala už nominácia.

Zatiaľ, čo len vo vekovej kategórii do 23 rokov majú Francúzi také vychádzajúce hviezdy, akými sú Kylian Mbappé, Dayot Upamecano, Jules Koundé, Eduardo Camavinga, Theo Hernández, Christopher Nkunku, Houssem Aouar, ako aj ďalších sedemnásť futbalistov s hodnotou aspoň 20 mil. € a dovedna rovné dve stovky hráčov (U23) s aspoň miliónovou nálepkou, na OH prišla podpriemerná zostava.

Avšak aj tie menej známe tváre majú skúsenosti s Ligue 1, poprípade inými TOP ligami. Výsledkom je ale Inkasovanie až 11 gólov v troch dueloch, len tri body a nepostupové 3. miesto v skupine A. Po úvodnom otupnom debakli od Mexika (1:4) dokázali futbalisti z krajiny galského kohúta vyhrať nad JAR (4:3), aby napokon prehralo zahanbujúco 0:4 s domácimi Japoncami. Pre celú krajinu, výber, ako aj pre “zaslúžilého” 35-ročného kapitána Gignaca veľmi trpká realita.

Len pripomíname, že program bude pokračovať štvrťfinálovými zápasmi, pričom popri Francúzoch nepostúpili napríklad ani výbery Argentíny či Nemecka.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter