Futbalový Tatran Prešov ako najstarší slovenský klub prežíva znova ťažké chvíle. Pred piatimi rokmi sa po domácej prehre so Spartakom Trnava musel porúčať do nižšej súťaže a teraz sa história opakuje. Po bezgólovej remíze v Senici zostali prešovským futbalistom iba oči pre plač a v klube sa budú musieť všetci vážne zamyslieť nad jeho budúcnosťou, aby nedošlo k podobnej situácii ako v susedných Košiciach, kde miestny futbalový klub zmizol z futbalovej mapy Slovenska.

V deväťdesiatych rokoch bol prešovský Tatran jednou z najväčších liahní futbalových talentov a svojimi odchovancami zásoboval takmer celé Slovensko. Odvtedy sa však veľmi veľa zmenilo, bohužiaľ k horšiemu. Sponzori prestali mať záujem o financovanie klubu, hráči sa postupne rozutekali za lepšími finančnými príležitosťami, mesto takisto dalo ruky preč od futbalu a rovnako aj ľudia a fanúšikovia začali podliehať tomuto skeptizmu. Prešovský futbal sa odrazu ocitol na priepasťou. Tento pád nezastavili ani sponzori, posily zo zahraničia či časté striedanie slovenských alebo zahraničných trénerov.

Po návrate do najvyššej súťaži roku 2015 sa však zdalo, že všetko sa obracia smerom k lepšiemu. Diváci si postupne nachádzali čoraz častejšie cestu na štadión, vedenie mesta sa takisto spamätalo a začalo sa intenzívnejšie zaujímať o futbal, čo najviac dokomentuje výstavba nového moderného futbalového stánku, ktorý by výrazným spôsobom osviežil vzduch a záujem ľudí o prešovský futbal.

Samotný Tatran sa kvôli rekonštrukcii štadióna musel presťahovať na nejaký čas do susedného Popradu, kde sa však nemohol spoľahnúť na podporu svojich fanúšikov. Bez štadióna, bez fanúšikov a bez domácich odchovancov sa Tatran pomaličky prepadol na samotné dno ligovej tabuľky, odkiaľ sa už nedokázal vyhrabať. Zostup do druhej ligy poriadne zakolísal s budúcnosťou tohto klubu a záleží už len od ľudí okolo prešovského futbalu, či sa dokáže vyhrabať z tejto neutešenej situácie.

Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

MiroS
V živote som sa chcel venovať hádam všetkému, ale najviac ma lákalo pracovať v masmédiách alebo v žurnalistike. Next media group mi poskytla takúto šancu, tak sa ju pokúsim čo najlepšie uchopiť a nesklamať hlavne samého seba.