Nie je tajomstvom, že slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar a jeho tím New Jersey Devils prežívajú obdobie na výslni. Vyhrali už trinásť zápasov v rade a zdá sa, že tento tím pôjde v aktuálnom ročníku NHL veľmi vysoko. 

Víťaznú vlnu „Devils“ si užíva aj 31-ročný Slovák Tomáš Tatar, ktorý má na svojom konte už 12 bodov, za 4 góly a 8 asistencií. Nepochybne patrí v tíme ku skúseným ťahúňom, ktorý prežíva veľmi úspešné obdobie, čo potvrdil aj v poslednom zápase proti Edmontonu Oilers, v ktorom zaznamenal gól.

Nebol len taký obyčajný, bol to jeden z kúskov, ktorý nepadá až tak často. Tatar vystrelil po prihrávke od spoluhráča Mercera tesne spred kruhov, avšak to gólman hostí ešte chytil. Na následné spracovanie a strelu bejzbalovým spôsobom už bol prikrátky. Týmto výstavným kúskom Tatar potvrdil, že ani zďaleka nepatrí do starého železa a treba s ním počítať na najvyššej úrovni.

Na tomto góle sa rozplývali aj zámorské média, konkrétne stránka NHL na sociálnej Instaram. Tá zverejnila video s Tatarovým gólom s popisom: „Dajte Tomášovi Tatarovi zmluvu v MLB“. (profesionálna bejzbalová asociácia). Po tomto nádhernom zakončení Tomáš Tatar umlčal všetkých svojich kritikov na dlhší čas. Verme, že mu táto forma vydrží aj naďalej a poteší fanúšikov ďalšími peknými gólmi.

Gól Tomáša Tatara