V noci z pondelka na utorok (nášho času) sa vrámci prípravy na novú sezónu NHL konalo aj stretnutie, ktoré bolo zaujímavé aj pre slovenského fanúšika. Montreal Canadiens v ňom prehral 1:2 s New Jersey Devils. Do duelu zasiahli traja naši hokejisti.

Na strane domácich sa predstavil v druhej formácii Juraj Slafkovský a v tretej Filip Mešár, v tábore hostí sa s „Áčkom“ na drese ako krídelník prvého útoku predviedol Tomáš Tatar. Na rozdiel od našich mladíkov by mal mať istotu, že do základnej časti NHL zasiahne od prvého duelu, hoci zároveň jeho účinkovanie v prípravnom stretnutí naznačuje, že jeh pozícia nebude úplne kľúčová.

Každopádne to bol práve Tomáš Tatar, ktorý v 37. minúte ukázal, že má čuch na góly a skvele si pred bránkou počkal na puk od Jespera Bratta. Jeho gól znamenal vyrovnanie na priebežných 1:1, hostia rozhodli o triumfe v 55. minúte.

Dvojica našich mladikov nebodovala. Slafkovský strávil na ľade takmer 17 minút, Mešár viac ako trinásť. Druhý menovaný vystrelil na bránu dvakrát, jednotka draftu len raz. Najbližšie si Montreal zmeria sily s Torontom, a to 29. septembra od 1:00 nášho času.

Zdroj: Flashscore | Foto | Video: Twitter