Peter Sagan patrí v súčasnosti k najväčším osobnostiam svetovej cyklistiky. 29-ročný pretekár má za sebou 3 úspešné sezóny v drese tímu BORA-hansgrohe. Talianske média však prišli s pomerne šokujúcou správou, ktorá hovorí o jeho predčasnom konci v tomto celku.

Rodák zo Žiliny má v nemeckom mužstve platnú zmluvu ešte na ďalšie dva roky a teda do konca sezóny 2021. Podľa talianskeho portálu Oasport by však tento kontrakt nemusel dodržať.

V budúcom ročníku by mal trojnásobný majster sveta debutovať na prestížnych pretekoch Giro d’Italia, ktoré odštartujú v susednom Maďarsku. Okrem toho sa síce opäť objaví aj na Tour de France, no na francúzsku Grand Tour má ísť aj jeho kolega elitný špurtér Pascal Ackermann. Je tak možné, že v rovinatých šprintérskych dojazdoch sa bude BORA spoliehať viac na 25-ročného Nemca.

Elitný nemecký špurtér Pascal Ackermann

Aj tento fakt dokumentuje, že v BORA-hansgrohe by mali po Saganovi začať preberať taktovku mladí nemecký pretekári ako spomínaný Pascal Ackermann, Maximilian Schachmann, alebo elitný vrchár Emanuel Buchmann.

“Tourminátor” bude mať po skončení nasledujúcej sezóny už 31 rokov. Aj preto sa možno bude chcieť presunúť do celku, ktorý ho dokáže dobre zaplatiť a bude tam naďalej absolútnym lídrom.

V tomto smere sa s jeho menom skloňuje najmä dvojica bohatých arabských klubov a to UAE Team Emirates a Bahrain-Merida. Tie by mu s istotou dokázali ponúknuť zaujímavé finančné ohodnotenie a skvelú podporu na pretekoch. Je teda možné, že Sagan svoju zmluvu v BORA-hansgrohe ukončí predčasne a to už po skončení nasledujúceho ročníka.

Zdroj: Facebook, Oasport.it | Foto: Twitter, Facebook