Talianov však treba brať s rezervou. Médiami na Apeninskom polostrove otriasa v  posledných dňoch veľký škandál v súvislosti s vyjadreniami Antonia Conteho na adresu vedenia klubu, ktoré nechránilo jeho samého a hráčov pred útokmi z médií.

Paradoxne, tieto média prichádzajú teraz so zaujímavými tvrdeniami. A nejde o nejaké malé konšpiračné plátky alebo bulvár, ale o seriózne denníky. Tvrdia totiž, že Conteho výstup po zápase s Bergamom bol neprijateľný a z klubu sa ho chystajú prepustiť. Dokonca niektoré noviny prišli s informáciou, že Conte vraj chce ísť trénovať Juventus, na čo zareagoval spomínaný kouč poriadne zúrivo.

Web Football-Italia, ktorý sa venuje dianiu vyslovene v kluboch Serie A dokonca prišiel s dvomi menami, ktoré by mali nahradiť Conteho v Interi Miláno. Tieto mená sú však celkom reálne, ak odhliadneme od údajne nelichotivej situácie. Maurizio Pochettino a Massimiliano Allegri sú momentálne bez práce a patria k trénerskej špičke, čo by mohol Inter využiť.

Celá sága je však zjavne nafúknutá a pravdepodobne sa dočkáme verejného vyhlásenia na túto tému od prezidenta Interu Miláno. Ten by zabil 2 muchy jednou ranou: Na žiadosť Conteho by chránil svojich zverencov od lynču, na ktorý sa tréner sťažoval a plus by umlčal všelijaké dohady a špekulácie talianskych médií. Ak teda nie je Conte naozaj na odchode z klubu…

antonio conte

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter