V roku 2007 bol na Majstrovstvách Európy vo futbale do 21 rokov vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. Po neúspešnej anabáze v Reale Madrid a viacerých kluboch si dal na rok a pol prestávku. Teraz sa snaží vrátiť a futbal si Royston Drenthe zahrá opäť na Pyrenejskom polostrove. Na prvý tréning však prišiel zdá vo veľmi zlej fyzickej kondícií.

Royston Drenthe prestupoval po vydarenom Európskom šampionáte do Realu Madrid za 14 miliónov eur, čo nebola vzhľadom na rok 2007 vôbec malá čiastka. V drese “Bieleho baletu” odohral 65 zápasov, v ktorých strelil 4 góly a 5-krát na gól asistoval. Natrvalo sa však nepresadil a vyskúšal si viaceré hosťovania, až napokon z klubu odišiel.

Vo futbalovej kariére si dal teraz už 33-ročný futbalista prestávku v roku 2016 a skúšal sa presadiť vo hudobnom svete. V lete 2018 sa mu však dokonca podarilo vrátiť sa do najvyššej holandskej futbalovej súťaže. Sparta Rotterdam ho však po roku poslal preč a Holanďan potom hrával len nižšiu holandskú ligu.

Prišiel však január 2021 a Royston Drenthe opät mení klub. Bývalý obranca Realu Madrid sa tentokrát upísal španielskemu celku Racing Murcia. Klub hrajúci 4. najvyššiu ligovú súťaz v Španielsku má ambíciu postúpiť vyššie a veria, že svojho času hviezda holandskej mládežníckej reprezentácie im v tom pomôže. Drenthe však na prvom tréningu vyzeral dosť nešportovo a veru nebudí dojem, žeby mal v poslednej dobe najlepšie stravovacie návyky. Mimochodom, v súvislosti s celkom Racing Murcia sa nedávno skloňovalo aj iné hviezdne meno.

Royston Drenthe na prvom tréningu

Zdroj: Givemesport.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter