Atlético Madrid má stále najbližšie k titulu v La Lige, čo sa týka aktuálnej sezóny. Zverenci Diega Simeoneho vedú tabuľku so 76 bodmi pred druhým Realom (74 bodov) a treťou Barcelonou (74 bodov), s ktorou budú hrať nasledujúci dôležitý duel v sobotu o 16:15.

Atlético Madrid odohralo svoj posledný ligový duel na ihrisku Elche, kde s odretými ušami vyhralo 1-0. Všetko mohlo byť ale úplne inak, pretože domáci zahrávali v 91. minúte pokutový kop. Ten síce domáci záložník Fidel nepremenil, no napriek tomu zanechal jeden okamih z tejto penalty nepríjemný dojem predovšetkým na fanúšikov Atlética Madrid.

Tí sa rozhodne radovali z nepremenenej penalty domáceho hráča, no zarazil ich postoj útočníka Atlética Joãa Félixa. Na videu a obrázku totiž vidno, ako sa po zahraní penalty rozbehli všetci hráči do pokutového územia, iba 21-ročný Portugalčan ostal stáť ako socha a nejavil záujem hrať. Nevydarený kiks vo veľmi nevhodnom momente.

Félix sa totiž v tejto sezóne mimoriadne trápi, v 27 ligových zápasoch dal 7 gólov a zaznamenal 5 asistencií, no jeho herné výkony sú katastrofálne. 127 miliónov eur, ktoré Benfica zhrabla za prestup talentovaného mladíka sa Atléticu zatiaľ absolútne nevyplácajú. Trhová hodnota Portugalčana je momentálne na úrovni 80 miliónov eur.

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto|Video: Twitter