West Bromwich Albion bol na konci marca jednoznačným kandidátom na zostup a nik si nevedel predstaviť, že by sa mohol v Premier League zachrániť. V rozmedzí 3. a 32. kola vyhral tento tím jediný zápas a išlo len o to, ktoré dva celky ho budú sprevádzať do druhej ligy. Dnes je ale všetko inak.

Jack Livermore šokoval v 92. minúte vysoko favorizovaný Tottenham, teda jeho bývalého zamestnávateľa. Spomínaný gól totižto znamenal víťazstvo 1:0, ktorým WBA nadviazal na triumf z pôdy Newcastle United, remízu s Liverpoolom a predošlú výhru aj z pôdy Manchestru United.

Vďaka tomu má momentálne 31 bodov a stále má teoretickú šancu zachrániť sa. Na to však zverenci dočasného manažéra Derrena Moorea budú musieť mať ešte aj poriadnu dávku šťastia.

WBA sa zachráni, ak predstihne duo konkurentov Swansea a Southampton, na čo potrebuje nasledovné výsledky:

  • vlastné víťazstvo na pôde Crystal Palace v poslednom kole
  • remízu v dohrávke Swansea – Southampton
  • prehru Southamptonu s majstrovským Manchestrom City
  • prehru Swansea s isto zostupujúcim Stoke City
  • predstihnúť o skóre Southampton, od ktorého ho majú horšie o štyri góly

Jack Livermore gól Tottenham

Jack Livermore

Tento gól mohol byť úplne zbytočný, pretože Southampton vo večernom stretnutí stratil s Evertonom tri body v 96. minúte, keď sa presadil Tom Davies. Neskutočné záverečné okamihy sezóny!

Foto: Twitter | Video: Streamable.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.