West Bromwich Albion bol na konci marca jednoznačným kandidátom na zostup a nik si nevedel predstaviť, že by sa mohol v Premier League zachrániť. V rozmedzí 3. a 32. kola vyhral tento tím jediný zápas a išlo len o to, ktoré dva celky ho budú sprevádzať do druhej ligy. Dnes je ale všetko inak.

Jack Livermore šokoval v 92. minúte vysoko favorizovaný Tottenham, teda jeho bývalého zamestnávateľa. Spomínaný gól totižto znamenal víťazstvo 1:0, ktorým WBA nadviazal na triumf z pôdy Newcastle United, remízu s Liverpoolom a predošlú výhru aj z pôdy Manchestru United.

Vďaka tomu má momentálne 31 bodov a stále má teoretickú šancu zachrániť sa. Na to však zverenci dočasného manažéra Derrena Moorea budú musieť mať ešte aj poriadnu dávku šťastia.

WBA sa zachráni, ak predstihne duo konkurentov Swansea a Southampton, na čo potrebuje nasledovné výsledky: