Kapitánom našej hokejovej družiny počas 82. ročníka MS v ľadovom hokeji bude ten najpovolanejší. Obranca tímu NHL Edmonton Oilers Andrej Sekera, ktorý pôsobí za morom už dlhých 12 rokov.

Andrej Sekera sa v rozhovore pre denník SME nevyjadril len k ambíciám našich hokejistov na svetovom šampionáte, ale aj k aktuálnej spoločenskej a politickej situácii v našej krajine. “Je žalostné, ako to tu vyzerá. Jeden sa vyhovára na druhého, nielen vo vláde. Všade na svete sa kradne, ale inde sa aj robí. Tu sa len kradne,“ povedal 31-ročný rodák z Bojníc.

„Keď toľko cestujete, vidíte, ako to funguje v iných krajinách. Vidíte, ako sa majú ľudia inde. Obyčajní ľudia, ktorí pracujú v normálnych zamestnaniach, majú tri- až štyrikrát vyššie platy ako na Slovensku. Tu niektorí politici potom hovoria, že obdivujú Slovákov, ako dokážu vyžiť z 300 EUR. Tak nech si to vyskúšajú,“ vyjadril sa slovenský kapitán, ktorý má toho za sebou naozaj dosť. Veď len v najlepšej lige sveta, v NHL, odohral takmer 700 zápasov.

I napriek týmto spoločenským negatívám chce Andrej po skončení sezóny žiť doma na Slovensku a snažiť sa pomáhať nielen malým deťom, ale všetkým tým, ktorí to budú potrebovať. Bude to robiť preto, aby tí ľudia videli, že o nich niekto prejavuje záujem, keď už to tomuto štátu ide ťažko.

Zdroj: Sme.skFoto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.