Washington Capitals v zostave so Zdenom Chárom podľahol vo vyraďovacej časti Bostonu Bruins a slovenskému obrancovi tak predčasne skončila jeho ligová sezóna. Viacerí slovenskí fanúšikovia si tak začali klásť otázku, či by skúsený hokejista nemohol posilniť Slovensko na Svetovom šampionáte v Rige. Takáto je však pravda!

Zdeno Chára obliekol naposledy dres Slovenska v rámci Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji ešte v roku 2012, keď sme si z Fínska priniesli strieborné medaily. Od vtedy sa na Svetovom šampionáte neukázal a to často aj z dôvodu, že bojoval v play off NHL s Bostonom o tie najvyššie priečky. Aktuálne však jeho sezóne v NHL skončila, no sú tu iné náležitosti, ktoré mu takpovediac znemožnili účasť na MS 2021.

Prvotným dôvodom jeho neúčasti je určite rodina, ktorú kvôli karanténnym opatreniam nemohol vidieť tak často, ako počas minulých rokov. Preto s ňou s istotou chce tráviť väčšinu voľného času. Karanténa by mu navyše znemožnila aj zasiahnuť do väčšiny zápasov Slovenska v základnej skupine, pretože po príchode do Rigy by musel zostať v izolácií až 6 dní.

Druhým nemenej závažným dôvodom je aj fakt, že nemá podpísanú zmluvu pre ďalšiu sezónu. Prípadné zranenie by tak možno mohlo znamenať aj definitívny koniec jeho bohatej kariéry v NHL. Navyše je tu aj posledný fakt, ktorý nepustí a tým je skutočnosť, že súpiska slovenskej hokejovej reprezentácie je plná a nemožno na ňu dopísať ďalších hokejistov. Veríme však, že sa Zdeno Chára ešte v drese Slovenska predstaví a to napríklad aj v lete v kvalifikácií na Zimné olympijské hry 2022.

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Twitter