Prestup, ktorý mal byť skutočnosťou už v lete 2019 sa zrejme uskutoční počas januárového obdobia. Podarí sa skutočne Manchestru United konečne doladiť všetky potrebné detaily pre zisk talentovaného Portugalčana?

25-ročný ofenzívny stredopoliar Bruno Fernandes mal netradičný úvod kariéry, ktorý nejaký hviezdny príbeh nepredpokladal. Ako 17-ročný odišiel do talianskej Novary, ktorá nepatrí práve medzi populárne celky. Následne však zaujal v Udinese či Sampdorii, no 23-ročný sa vrátil späť do Portugalska-

Tu sa zaradil medzi TOP hviezdy Sportingu Lisabon a konečne sa uchytil aj v seniorskej reprezentácii Portugalska. Posledný viac ako rok sa o ňom píše v súvislosti s prestup do Premier League. Najviac sa spomínal Manchester United, no rovnako aj Tottenham, kde mal nahradiť Eriksena.

Definitíva by však mala padnúť v najbližších dňoch, keďže podľa anglických médií prebiehajú pokročilé jednania medzi Sportingom a Manchestrom United. Anglický klub má ponúkať 52 miliónov miliónov libier, vrátane bonusov sa môže čiastka vyšplhať k 60 miliónom libier (asi 67 miliónov eur). Vedenie portugalského veľkoklubu ale opäť nechce poľaviť zo 65-miliónovej cifry (v librách). Podľa iných informácií je ale takmer všetko dojednané, a to vrátane kontraktu do júna 2025, a k prestupu by mohlo dôjsť do niekoľkých dní.

Bruno de Carvalho

Zdroj: Express.co.uk | Foto: Twitter