FC Barcelona nemá za sebou najlepšie leto, o čom vie svoje aj Koeman. Napriek očakávanému nakupovaniu vidno skôr odliv hráčov, medzi ktorých patria aj Suárez, Rakitič, Arthur či Semedo. Kto ale príde? Zatiaľ zaujal akurát Pjanić, prekvapiť môže Trincao. Ale Lautaro Martinez, Neymar či iné veľké mená sa už v súvislosti s Barcelonou skloňovať prestali.

Už niekoľko dní sa ale hovorí o tom, že Koeman sa snaží priviesť do Barcelony Memphisa Depaya, muža, ktorého dobre pozná z účinkovania pri holandskej reprezentácii. Určite si však pamätáte na to, ako Depay svoj prvý veľký angažmán spackal. Po prestupe z PSV do Manchestru United sa dva roky trápil a napokon skúsil šťastie v Lyone. Tam sa ale pozdvihol a behom 142 duelov má solídnu bilanciu 58 gólov a 43 asistencií.

Každopádne francúzska liga nie je až taká kvalitná ako La Liga a niekoľko lepších výkonov v Lige Majstrov, kde to Lyon nečakane dotiahol až do semifinále, nemusí mať úplnú výpovednú hodnotu. Samozrejme, 26-ročný Depay má svoje kvality a ak by ho Barcelona dokázala získať za prijateľnú cenu, mohol by byť dobrou investíciou. Podľa viacerých zdrojov sa jeho príchod na Camp Nou výrazne približuje, keďže prestupové okno končí už o pár dní.

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter