O Mohamedovi Salahovi ste pred jeho prestupom do Liverpoolu FC počuli možno len zriedka. V drese AS Rím síce nepodával vyslovene zlé výkony, avšak zďaleka nebol takou hviezdou akou je teraz. Jedným z dôvodov, prečo sa mu začalo tak dariť, môžu byť aj slová Jürgena Kloppa. 

Zaujímavý je v prvom rade aj fakt, že teraz už 27-ročný útočník si Premier League vyskúšal ešte pred svojím pôsobením v Ríme. V drese Chelsea FC si však ako potencionálny mladík pripísal v 20 zápasoch len 2 presné zásahy.

Po návrate do Anglicka však v drese “The Reds” zažil svoju životnú sezónu. 36 zápasov a 32 strelených gólov. Táto bilancia ho rázom vyniesla na vrcholy futbalových rebríčkov a stal sa hviezdou, ktorou je doteraz.

Podľa legendárneho Stevena Gerrarda stojí za jeho skvelou formou predovšetkým tréner Jürgen Klopp. Nemec údajne ihneď po podpise adresoval svojej novej posile hneď niekoľko slov, ktoré mali radikálny dopad na Salahov ďalší vývoj.

“Keď ho Jürgen podpísal, tak mu hneď vravel, že nechce aby hral celý čas len na krídle a pripravoval šance pre ostatných. Žiadal, aby bol on tým hlavným mužom v jeho ofenzíve. Odporúčal mu viac sa sťahovať do stredu ihriska, kde má väčšiu šancu na strieľanie gólov,” prezradil Gerrard.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter