Louis van Gaal sa radí medzi najuznávanejších manažérov 21. storočia, veď inak by len ťažko po ňom siahla FC Barcelona, Bayern Mníchov, Manchester United či holandský zväz. Hoci dosiahol viaceré úspechy, jeho pôsobenie v Anglicku sa skončilo miernym fiaskom po dvoch sezónach. Všetko ale mohlo byť možno inak, ak by sa splnil jeho údajný sen o extrémne ofenzívnej jedenástke.

V médiách sa často po koncoch kariér, po ukončení pôsobenia či dokonca posmrtne, objavujú veľmi zaujímavé správy o tom, čo sa dialo v zákulisí. Dá sa preto niektoré z nich spochybňovať, no mnohé bývajú pravdivé. Kto vie, ako to bolo naozaj s vysnívanom jedenástkou holandského manažéra, ktorý si od roku 2016, keď dostal “padáka” v Manchestri United, obrazne povedané, užíva dôchodok.

Pozrime sa teda bližšie na to, aké informácie zhromaždili a priniesli anglické médiá. Louis van Gaal mal mať behom svojho pôsobenia v Manchestri United záujem o množstvo veľmi zaujímavých postáv svetového futbalu, ktoré by spoločne mohli pomýšľať na veľké úspechy. A keďže tento klub patrí medzi tie najbohatšie na svete a jeho majitelia nikdy nemali problém siahnuť hlbšie do vrecka, možno nasledovná zostava nemusela byť úplným nezmyslom.

Van Gaal mal mať v úmysle ponechať v základnej zostave len štyroch vtedajších hráčov svojho klubu, a síce kvarteto De Gea, Shaw, Valencia a Rooney. Zo svojho predošlého mníchovského pôsobiska si vraj chcel priviesť stopéra Hummelsa a ofenzívneho univerzála Mullera. No to nebolo zďaleka všetko. Veľmi sa mali pozdávať výkony Maného a Kantého, ktorí v tom čase pôsobili v konkurenčných celkoch zo Southamtonu a Leicestru, zatiaľ čo čerešničkami na torte mal byť súčasný kapitán Realu Sergio Ramos a dve ofenzívne superstar – Neymar a Lewandowski. Z rôznych príčin sa avšak tieto transfery neuskutočnili.

Naopak, s pôsobením van Gaala sa spájajú katastrofálne podpisy Depaya, Schweinsteigera, di Maríu či hosťovanie Falcaa, pričom všetko sú to fantastickí hráči, no v United sa proste neuchytili. Nevedno, či by nižšie uvedená zostava dokázala spolu dlhodobo fungovať, hoci mená v nej sú nesmierne kvalitné.

Údajná vysnívaná XI van Gaala:

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter, Chosen11.com