Hoci sa momentálne slovenský hokej nenachádza na vrchole, stále disponuje talentami, ktoré majú potenciál stať sa raz veľkými svetovými hráčmi. Jedným z nich je aj Samuel Kňažko, ktorý len v auguste oslávil 16 rokov.

Šikovný obranca pôsobí v tíme TPS Turku do 20 rokov, ktorý hrá fínsku juniorskú SM-liigu. Odchovanec Dubnice je vo svojom tíme jasne najmladším hráčom v poli a jediným cudzincom. Napriek tomu sa medzi staršími hokejistami nestratí a patrí k najproduktívnejším hráčom tímu. Medzi obrancami je v bodovaní svojho mužstva s deviatimi bodmi (2+7) dokonca druhý.

Samuel Kňažko si tento rok zahral už aj na ostro sledovaných MS do 18 rokov, kde mu v hodnotení +/- patrilo medzi Slovákmi spoločne s Maximom Čajkovičom prvé miesto (+7) a v piatich zápasoch si pripísal 3 body (2+1). Bývalý hráč trenčianskych junioriek sa nebojí ani zaútočiť, čo potvrdil aj skvelým gólom za svoje TPS Turku proti Jokeritu zo začiatku tejto sezóny. Kňažko môže byť draftovaný v roku 2020 a mal by patriť medzi najväčšie slovenské želiezka v ohni.

Gól Samuela Kňažka proti Jokeritu

Zdroj: YouTube.com | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.