Kategória hráčov odchádzajúcich za luxusným platom do horúcich krajín Ázie sa opäť rozšíri. Aké je to jednoduché pre kluby z Kataru, Spojených Arabských Emirátov či Saudskej Arábie, nalákať do svojich radov skvelého hráča z top ligy sveta.

Meno Robin Quaison nehovorilo väčšine slovenských fanúšikov pred Majstrovstvami Európy vôbec nič. Azda len tým, ktorí pozorne sledujú nemeckú Bundesligu. 27-ročný švédsky útočník hráva aj v reprezentácií, no a práve Švédom pomohol v zápase proti Slovensku nepriamo rozhodnúť zápas. Quaison totiž vnikol do našej šestnástky a vybojoval penaltu, ktorú následne premenil Emil Forsberg. Slovensko kvôli nej prehralo 0-1 a stratilo dôležité body.

Útočníkovi Mainzu sa po skončení sezóny skončí v Nemecku zmluva a hoci sa tradičný klub snažil o jej predĺženie, Quaison ňou opovrhol a uprednostnil ponuku zo Saudskej Arábie. Rodák zo Štokholmu podpíše po EURE kontrakt s Al Ettifaq, kde bude ročne zarábať slušnú sumu vo výške 2,2 milióna eur. Peniaze sú proste peniaze.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter