Ak si vás vyhliadne FC Barcelona, kvalitu mať jednoducho musíte. A ak oblečiete ako 17-ročný dres chorvátskej seniorskej reprezentácie, tak sa očakáva, že nejakú tú kariéru uorbíte. No, nie všetci ale po prvotných úspechoch napredujú.

Z veľkého talentu 26-ročný hráč, ktorý za ostatných sedem rokov obliekol už dres desiatich klubov. To je Alen Halilovič, ofenzívny stredopoliar, ktorý sa v roku 1996 narodil v Dubrovníku a v júni 2013 naskočil v 50. minúte do priateľského zápasu Chorvátsko vs. Portuglasko, pričom v chvíli boli na trávniku aj Modrić, Olič, Rakitič či Perišič. Takže žiadny podradný duel.

V roku 2014 ho z Dinama Záhreb za 5 miliónov kúpila FC Barcelona, pričom v prvej sezóne patril jej B-tímu, no raz dostal príležitosť aj v Áčku, ktoré získalo v tej sezóne treble. Bola to tá sezóna, keď sa Messi, Suárez a Neymar „nedali zastaviť“.

Následne však namiesto ďalších posunov vpred začal len prezliekať dresy. Aktuálne sa stal v lete 2022 hráčom domáceho celku HNK Rijeka, no medzitým hral napríklad za Hamburg, Las Palmas, skúšal to v AC Miláne, Heerenveene či naposledy v Readingu. Za chorvátsky A-tím odohral 10 zápasov, v ostatných rokoch už ale pozvánky nedostáva.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alen Halilovic (@alen_halilovic)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: YouTube