Celá futbalová verejnosť sa aktuálne zameriava na dianie v kabínach Liverpoolu a Realu Madrid, keďže práve tieto dva veľkokluby si to rozdajú v sobotu večer vo finále Ligy Majstrov. Očakávania sú obrovské.

Mnohí si ešte spomínajú na to, ako v roku 2018 vyhral Real Madrid s Liverpoolom vo finále 3:1. Bol to azda posledný veľký duel v podaní Garetha Balea v Reale, Salah musel po súboji s Ramosom odísť z trávnika ešte v prvom dejstve a zabudnúť sa nedá ani na kiksy Lorisa Kariusa. To všetko je ale minulosť.

Pre zmenu, absolútne čerstvú informáciu prostredníctvom oficiálneho webu LFC oznámil Virgil van Dijk, podľa mnohých najlepší stopér sveta. „Moje telo sa opäť po oddychu teší na zápasovú porciu. Cítim sa skvele a teším sa na špeciálny večer,“ zneli slová kľúčovej postavy Liverpoolu.

Samozrejme, časť fanúšikov Realu by bola určite radšej, ak by nastúpiť nemohol, no pre samotný Real je to extra výzva pokúsiť sa zdolať svojho súpera v prakticky najsilnejšej zostave. Mimo budú totižto len viac-menej nahraditeľní hráči. Pre van Dijka to bude v drese LFC 51. duel vrámci sezóny 2021-22, ostatné dva ligové zápasy po zranení sa vo finále FA Cupu vynechal.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Liverpool Football Club (@liverpoolfc)

Zdroj: Liverpoolfc.com | Foto: Instagram/Liverpoolfc