Ako to už v ostatných rokoch býva, všetky významné podujatia “padnú za obeť” predpovediam výkonných počítačových softvérov. Ani osemfinále Ligy Majstrov UEFA nie je výnimkou a hneď po vyžrebovaní dvojíc sa dala výpočtová technika do práce.

Skupinová fáza je za nami a všetci jej účastníci zarobili tieto obrovské milióny. Teraz však ostalo v hre posledných šestnásť tímov, hoci v hre sú len tímy z piatich líg. V osemfinále sa tak dočkáme aj poriadne pikantných súbojov.

Superpočítač v akcií

Ak bude mať softvér pravdu, vo štvrťfinále uvidíme len jediného anglického účastníka, no každá z piatich krajín sa “udrží v hre”. Azda najväčším prekvapením má byť vypadnutei obhajcu trofeje. Liverpool má prehrať na pôde Atlética a následná domáca výhra mu stačiť nebude. Stal by sa tak jediným víťazom skupiny, ktorý sa nedostane do štvrťfinále. So súťažou sa má po podobnom scenári rozlúčiť aj vlaňajší finalista Tottenham. Najväčším outsiderom je podľa softvéru SSC Neapol, ktorý má oba zápasy s Barcelonou prehrať za celkové skóre 1:6.

Prognózy

Dvojica Výsledky Skóre Postupujúci
Dortmund – PSG 1:2, 1:2 2:4 PSG
Real Madrid – Man. City 1:1, 1:3 2:4 Manchester City
Atalanta – Valencia 1:1, 1:2 2:3 Valencia CF
Atl. Madrid – Liverpool 1:0, 1:2 2:2 Atlético Madrid
Chelsea – Bayern 1:2, 0:2 1:4 Bayern Mníchov
Lyon – Juventus 1:2, 1:2 2:4 Juventus
Tottenham – Lipsko 2:1, 0:1 2:2 RB Lipsko
Neapol – Barcelona 1:3, 0:3 1:6 FC Barcelona

 

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter