Väčšine fanúšikov pod pojmom FC Barcelona napadnú Lionel Messi a ofenzívna hra. Nečudo, veď od sezóny 2008/09 nikdy Barca vrámci La Ligy nestrelila menej ako 85 gólov, čo je priemer 2,23 gólu na zápas. Viackrát dokonca zlomila magickú stovku.

V súčasnosti si možno lámať ale otázku tým, ako to vlastne Ronald Koeman poskladá. V týchto dňoch sa na fanúšikov zo všetkých strán valia predovšetkým aktuality z diania na EURE 2020, avšak, nezaháľajú ani kluby, ktoré vedia, že nový ročník je “za dverami”. Samozrejme, na získavania posíl či predávanie nepotrebných hráčov majú ešte množstvo času, no FC Barcelona sa chcela určite vyvarovať minuločnému fiasku na prestupovom trhu.

Už teraz má podpísané tri veľmi zvučné posily, a čo môže vedenie klubu tešiť, je skutočnosť, že všetci dorazia ako voľní hráči. Inak by kľudne mohli stáť dovedna i 100 miliónov eur. Okrem nevyužívaného stopéra Manchestru City Erica Garcíu sa stanú novými akvizíciami i kanonieri Sergio Aguero a Memphis Depay.

Keď si uvedomíme, že v klube figurujú okrem Aguera a Depaya i Messi, Griezmann, Fati, Dembélé, Trincao, Coutinho či Pedri, musíme sa opýtať, ako to plánuje Koeman vyskladať. Áno, sezóna je veľmi dlhá a náročná, Barca by mohla kľudne odohrať takmer 60 súťažných zápasov a mať viac možnosti nikdy nie je na škodu. Veď len “sklenený” Dembélé bude minimálne do konca októbra zase mimo, Fati nehral od novembra 2020 a má za sebou už tri operácie.

Koeman v uplynulej sezóne využíval formácie 3-1-4-2, 4-2-1-3, 4-3-3, 4-1-2-3 či 4-1-2-1-2, niekedy ich menil i behom zápasu. My sme ale vytvorili zostavu, ktorú by mohol využívať v prípade, že by boli všetci hráči k dispozícii a holandský manažér by chcel hrať naozaj veľmi ofenzívne.

Taká ofenzíva by sa naozaj bránila len veľmi ťažko, ak by si jej členovia až príliš na ihrisku nezavadzali. Samozrejme, hovorí sa aj o možnosti, že klub opustí Coutinho, Griezmann či Dembélé, možno viacerí z nich, pretože Barcelona potrebuje pomaly ale isto stabilizovávať jej finančnú situáciu. A samozrejme, k 30.6. sa končí Messiho kontrakt.

Ak však bude využívať naraz “len” štyri ofenzívne hviezdy, niektoré z nich budú musieť sedávať, a to v prípade týchto postáv nebude ľahké niekoho pravidelne vynechávať zo zostavy. Ako sa s tým Koeman popasuje?

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com