FC Barcelona môže byť v prebiehajúcej sezóne spokojná. V domácej lige vedie s pohodlným štvorbodovým náskokom, v Lige majstrov ešte nezaváhala a správnou nohou vykročila aj v španielskom pohári, známom ako Copa del Rey.

Napriek tomu, že sú Katalánci na vrchole už nejaký ten rôčik, tradične pred sezónou privedú do mužstva niekoľko kvalitných posíl a neboja sa utratiť ani veľké peniaze za svetové meno. Opačnou cestou sa ubral Real Madrid, ktorý v posledných rokoch na prestupoch šetrí a zdá sa, že teraz sa mu tento krok nevypláca.

Silu Barcelony podčiarkuje aj zranenie Lionela Messiho. Hoci najväčšia hviezda klubu nenastúpila do posledných štyroch zápasov, tímu akoby ani nechýbala, keďže Barcelona vyhrala všetky tieto stretnutia, vrátane výprasku Realu Madrid 5:1. A hoci majú “Blaugranas” očividne obrovskú silu, podľa televízie La Sexta chcú ešte posilniť.

Willian
Willian

Španielska TV stanica totiž tvrdí, že Barcelona sa v januári pokúsi získať brazílskeho krídelníka Williana z Chelsea. Za 30-ročného futbalistu majú Katalánci londýnskemu klubu ponúknuť jeho krajana Malcoma, ktorý Barcu posilnil z Bordeaux len toto leto. 21-ročný Malcom je v klube údajne nespokojný, pretože doposiaľ v lige odohral iba 25 minút, pričom v Lige majstrov pridal ďalších 80. Či by však v Chelsea nazbieral viac herných minút, je tiež otázne.

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.