AC Miláno a Inter Miláno sú odvekými rivalmi a pri vzájomných zápasoch si obe mužstvá nedarujú vôbec nič. Inak tomu nie je ani mimo zeleného trávnika, pretože podľa najnovších informácií začali oba kluby súperiť o získanie toho istého hráča.

Týmto hráčom nie je nik iný ako hviezdny stredopoliar Bayernu Mníchov Arturo Vidal. 30-ročný Čiľan začal už svoju tretiu sezónu v Allianz Arene a kľudne sa môže stať, že táto sezóna bude jeho poslednou. Vidal má aktuálne platnú zmluvu so svojím klubom do júna 2019 a o jej predĺžení sa príliš nehovorí. Túto situáciu by radi využili milánske kluby, ktoré by ho chceli priviesť do svojich radov. Je tu však jeden háčik. Čilský reprezentant údajne požaduje od svojho prípadného nového mužstva, že sa v ďalšej sezóne objaví v Lige Majstrov.

Arturo Vidal

Pre Vincenza Montellu by to tak bol skvelý darček k jeho prípadnej kvalifikácii do tejto súťaže. Cesta k jej dosiahnutiu však nebude jednoduchá, pretože v poslednom zápase Serie A dostalo AC Miláno facku v podobe prehry 4:1 na pôde Lazia Rím.

Inter Miláno je na tom momentálne oveľa lepšie, pretože po troch zápasoch má na svojom konte plný počet bodov. “Nerazzurri” sa však pokúšali o služby Vidala už tento rok, no so svojou ponukou neuspeli. Uvidíme kam nakoniec hviezdny stredopoliar zamieri a či vôbec opustí bavorský klub.

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter