Senegalský stopér Kalidou Koulibaly patrí už niekoľko rokov k najlepším stopérom sveta. Niekdajší spoluhráč nášho Mareka Hamšíka už dávno prekročil 200 súťažných štartov v drese Neapolu a popredný taliansky celok nemá núdzu na záujemcov o svoj defenzívny klenot.

Kolibaly bol spájaný najmä s prestupom do Manchestru United, no ako prestupový cieľ ho údajne majú aj v Paríži či iných kluboch. Neapolu sa v tejto sezóne na rozdiel od tých predošlých nedarí a po takmer dvoch tretinách ligovej súťaže mu patrí až jedenáste miesto. Na účasť v Lige Majstrov stráca už priepastných dvanásť bodov. To znamená, že Koulibaly si v budúcom ročníku zrejme zahrá prinajlepšom Európsku ligu. Samozrejme, ak Neapol poskočí aspoň o pár priečok.

Alebo je tu možnosť, že “konečne” prestúpi do iného popredného klubu. Proti tomu však môže stáť závažná skutočnosť. Od júna totižto vstúpi do platnosti klauzula, na základe ktorej bude Koulibalyho cena 150 miliónov eur. A to je približne súčet čiastok, ktoré zaplatili ManUtd a Liverpool za Harryho Maguirea a Virgila van Dijka.

Maguire ešte v drese Leicestru pred tým, ako sa stal najdrahším stopérom histórie

Ak by chcel Koulibaly opustiť klub a prestúpiť niekam, kde sa bude hrať Liga Majstrov, no nik by zaňho nebol ochotný zaplatiť astronomickú čiastku, mohol by sa ocitnúť 28-ročný stopér v situácii, akú dobre poznajú iní nadhodnotení futbalisti. Alebo že by nejaký klub vyvinul aktivitu a senegalský klenot získal skôr?

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter