Erling Haaland má v sezóne 2019/20 úžasné čísla, keď zoberieme do úvahy, že hral v dvoch kluboch (Red Bull Salzburg, Borussia Dortmund) a nastrieľal spolu 40 gólov, čo je o dva góly viac, ako celý útočný arzenál, ktorým disponuje Real Madrid (38 gólov).

Za Red Bull Salzburg strelil mladík 16 ligových gólov, 10 gólov pridal v Lige majstrov, 4 góly v rakúskom pohári OFB. Po prestupe do väčšieho klubu sa gólovo nezastavil a pokračuje vo skvelej forme. Má na konte 9 gólov v Bundeslige a jeden pridal v nemeckom pohári DFB-Pokal. Sám 19-ročný mladík teda strelil viac gólov, ako stámiliónové mega hviezdy Realu Madrid.

Los Blancos má na súpiske 8 útočníkov, ktorí sa postarali o iba 38 gólov. Po odchode Cristiana Ronalda je to citeľne menej gólov a zatiaľ nenašli nikoho, kto by ho zastúpil. Jediný útočník, ktorý sa ako tak drží je Karim Benzema (18 gólov). Ďalším útočníkom sa strelecky darilo následovne: Rodrygo (7), Bale, Vazquez, Vinicius (3), Jović (2), Brahim Diaz, Hazard (1). Na súpiske je aj útočník Mariano, ale nakoľko hral len dva zápasy, nepočítame ho do tejto štatistiky.

Real Madrid má obrovské problémy v útoku, zameral sa viac na hru v obrane, oveľa menej inkasuje, vďaka čomu sa mu darí vyhrávať zápasy, ale momentálne sú v kritickom období, kedy dvakrát po sebe zaváhali v La Lige, čaká ich dôležité El Clásico, vypadli v Copa del Rey a včerajší duel s Man. City nezvládli na domácej pôjde podľahli 1-2. Haaland vyzerá byť perfektným riešením pre Zidana. Je zjavné, že disponuje obrovským talentom, výkupná klauzula nie je vysoká, taký Jović ich stál 60 miliónov a zatiaľ neoslnil. Na čo ešte čaká Real Madrid?!

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter