Bolo to tak trochu prekvapenie, keď tréner Nórskej reprezentácie Ståle Solbakken, postavil do základnej zostavy svojho tímu najväčšie hviezdy na čele s Erlingom Haalandom. Na tom by nebolo nič čudné, keby proti Nórsku nestál futbalový trpaslík z Gibraltáru.

Čakalo sa pomerne hladké víťazstvo, no Gibraltár 43 minút úspešne bránil nórsky tím na čele s Erlingom Haalandom a Martinom Ødegaardom. Hráči britského územia vygumovali v zápase obe veľké hviezdy, pretože tak ako hráč Dortmundu, tak ani kmeňový hráč Realu Madrid nedokázali skórovať či zaznamenať asistenciu. Najväčšie pričinenie mal na tom 34-ročný stopér domácich Aymen Mouelhi.

“Ak hráte proti takýmto typom top hráčov, musíte sa pripraviť na všetko. Haalanda poznáme a vieme, že má rád priestor, takže sme sa snažili mu nijaký priestor nedať, pretože je veľmi veľmi rýchly a silný. Musíte byť sústredený, pretože vám nedá ani sekundu navyše. Okrem toho musíte vždy komunikovať so svojimi kolegami z obrany,” vyjadril sa 34-ročný pracovník v oblasti turistického ruchu. Ten dodal, že aj keď Haaland bol najnebezpečnejší hráč, ktorému kedy čelil, čakal od neho viac.

To však nebol jediný vtipný okamih zaujímavého rozhovoru. Mouelhi totiž priznal, že je veľkým fanúšikom Barcelony a ponúkol sa katalánskemu klubu. “Budem hrať na Piquého pozícií. Odkážte to Koemanovi!” dodal vtipne obranca gibraltárskeho St. Joseph FC, ktorý sa mimochodom narodil práve v Barcelone. Pre zaujímavosť, reprezentant Gibraltáru má trhovú hodnotu na úrovni 25 000 eur. Jeho kontrakt so súčasným zamestnávateľom vyprší v lete. Barcelona ho teda v bude môcť podpísať ako voľného hráča. Ak by náhodou chcela.

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter