Londýnska Chelsea ako úradujúci šampión Ligy Majstrov bude v najbližších týždňoch zrejme hľadať nejaké tie nové tváre, ktoré by ju mohli vrátiť napríklad i do hry o prvý titul v rámci Premire League od roku 2017. Medzitým ale urobila dve dôležité rozhodnutia.

Navzdory najrôznejším špekuláciám definitívne predĺžila končiace kontrakty dvom veteránom svetového futbalu, ktorí sa k 30.6. mohli stať voľnými hráčmi. V prípade brazílskeho stopéra a niekdajšieho kapitána PSG Thiaga Silvu to bolo veľmi pravdepodobné, hoci je otázne, aké bude jeho zápasové vyťaženie.

Predsa len, v septembri už bude mať 37 rokov a na poste v srdci defenzívy má Thomas Tuchel k dispozícii viaceré možnosti. V ročníku 2020/21 naskočil dovedna do 34 zápasov, z toho do 23 v anglickej lige.

Druhým hráčom s podobným osudom je čoskoro 35-ročný Francúz Olivier Giroud. Tradičný žolík v uplynulom ročníku naskočil do 31 duelov a presadil sa 11 krát, vrátane 4-gólového koncertu na pôde Sevilly v Lige Majstrov. V rámci Premier League strelil štyri góly, no šancu dostal len na cca 700 minút. V jeho prípade je predĺženie kontraktu väčším prekvapením, keďže jeho meno bolo spájané s odchodom či už do MLS alebo mnohých (aj menej zvučných) klubov.

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter