Futbalová sezóna 2020/21 sa nám pomaly dostáva do svojho finále, v domácich súťažiach ostáva vo väčšine líg hraných formátom jeseň-jar len niekoľko málo kôl a pohárová Európa má pred sebou len finaĺové stretnutia. Keďže v predkolách Ligy Majstrov sa hrá o šesť miesteniek, už čoskoro budeme poznať 26 celkov skupinovej fázy ročníka 2021/22. K dnešnému dňu je známa presne polovica.

Spomedzi TOP líg je situácia úplne vyjasnená len v Španielsku, kde malo kompletné kvarteto istotu už päť kôl vopred. V Anglicku a Nemecku sú rozdané po dve miestenky, po jednej zase v Taliansku, Portugalsku, Rusku, Holandsku a na Ukrajine.

13 istých účastníkov LM 2021/22:

Atlético Madrid
Real Madrid
FC Barcelona
FC Sevilla
Manchester City
Manchester United
Bayern Mníchov
RB Lipsko
Inter Miláno
Sporting Lisabon
Zenit Petrohrad
Ajax
Dynamo Kyjev

Stále avšak nemá istú miestenku napríklad Chelsea, ktorá si koncom mája zahrá finále tejto edície LM, jej semifinalista PSG, zatiaľ čo šance takého Liverpoolu či Juventusu sa postupne znižujú. Vo svojich rukách to nemá ani Borussia Dortmund, zatiaľ čo taký Tottenham je bez nej minimálne na 99% a Arsenal na 100%.

Anglicko i Španielsko môžu mať v budúcej sezóne po päť klubov, a to v prípadoch, ak by Európsku ligu vyhral Villarreal a Ligu Majstrov Chelsea (ktorú by zároveň muselo v Premier League mimo TOP4 odsunúť duo z kvarteta Leicester, West Ham, Liverpool a Tottenham).

Len dodajme, že Slovensko bude mať tradične jednu miestenku, pričom náš majster odštartuje svoje účinkovanie v 1. predkole. S veľkou pravdepodobnosťou ním bude Slovan, ktorý má dve kolá pred koncom 4-bodový náskok na DAC Dunajskú Stredu a k matematickej istote titulu mu stačia dva body.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter