Rok 2020 je vinou koronavírusu zvláštny vo všetkých ohľadoch, no spôsob, akým zasiahol šport, je vskutku neopísateľný. Čo sa týka tenisu, fanúšikovia na návrat väčšieho podujatia čakajú dlhých šesť mesiacov. Neuskutočnili sa mnohé turnaje prestížnej série Masters, no najmä Wimbledon a French Open. A napríklad ani olympijský turnaj, keďže celé OH sa presunuli na rok 2021.

Veľkolepý návrat skutočne veľkého podujatia po sérií exhibičných zápasov, lokálnych šampionátov a menších turnajov je tu, no posledný grandslam sezóny je ale oklieštený o viaceré veľké mená. Čo sa týka mužskej dvojhry, neúčasť ohlásili traja hráči svetovej desiatky. Konkrétne sú hviezdni veteráni Rafael Nadal (2. hráč ATP) a Roger Federer (4. hráč ATP), no aj svetová deviatka Gael Monfils a jedenástka Fabio Fognini. Posledným nasadením hráčom (teda 32.) bude 37. hráč ATP Marin Čilič,

Medzi ženami je to ešte o poznanie horšie. Poslednou nasadenou bude až 46. hráčka WTA Rebecca Peterson, a teda účasť odrieklo hneď štrnásť vyššie postavených tenistiek. Z TOP10 ich chýba rovno šesť, a to Ashleigh Barty (1. vo WTA), Simona Halep (2. vo WTA) a aj hráčky na 5. – 8. mieste WTA – Elina Svitolina, Bianca Andreescu, Kiki Bertens a Belinda Bencic.

Rolu turnajových jednotiek budú zastávať Novak Djoković a česká tenistka Karolína Plíšková. Titul mali obhajovať Rafael Nadal a mladá Bianca Andreescu, no ako už bolo spomenuté, ani jeden z nich sa US Open nezúčastní. Najväčšími otázkami zrejme bude, či si Djoković pripíše celkovo osemnásty grandslamový triumf a či sa turnaj zaobíde bez diskvalifikácií pre nákazu na COVID-19. Naopak, pri absencii toľkých hviezd bude zaujímavé sledovať aj to, kto z hráčov bez väčších doterajších úspechov dokáže zažiariť a možn aj zodvihnúť nad hlavu trofej. Turnaj začína 31. augusta.

Zdroj: Wikipedia.en | Foto: Twitter