Pred pár dňami, konkrétne 25. novembra, uplynulo presne osem rokov od takpovediac historickej udalosti. FC Barcelona v ten deň roku 2012 zvíťazila v zápase 13. kola najvyššej španielskej súťaže na pôde Levante vysoko 0:4. O góly sa postarali Fábregas, Iniesta a dvakrát sa presadil Messi. Ale na tom nie je v podstate nič zaujímavé. Až dokedy sa nepozrieme na toto stretnutie z iného pohľadu.

Pod taktovkou dnes už zosnulého manažéra a niekdajšieho odchovanca Barcelony Tita Vilanovu totižto odohrala väčšinu spomínaného zápasu so zostavou, ktorá bola špecifická. Po tom, ako už v 14. minúte musel pre zranenie odstúpiť Dani Alves, na jeho miesto nastúpil Martin Montoya. Od tej chvíle mala Barca až do 75. minúty (a teda 61 minút) na ihrisku jedenástku, ktorej všetci členovia si prešli vyhlásenou miestnou akadémiou La Masia. A pri pohľade na súčasnú zostavu, v ktorej výrazne prevažujú zahraničné posily, je to akoby pradávna minulosť.

Zostava Barcelony medzi 14. a 75. minútou – 25.11.2012:

Za viac než len povšimnutie stojí fakt, že práve v sezóne 2012/13 FC Barcelona jediný krát vo svojej histórii dosiahla na magickú hranicu 100 bodov, a to vďaka bilancii 32-4-2, a to všetko so skóre 115:40. Lionel Messi dal práve vtedy v lige neskutočných 50 gólov. Paradoxne, proti Realu Madrid získala Barca vo dvoch zápasoch len jeden bod.

Zdroj | Foto: Twitter, Chosen11.com