srdce

Platy futbalistov sú v dnešnej dobe poriadne prestrelené. Tie najväčšie kluby vyhadzujú ročne niekoľko desiatok miliónov eur na mzdy svojich hviezd. Nepozdáva sa to mnohým kritikom, ktorí dokonca volali po platovom strope, ako po inšpirácií z NHL.

Na to, koľko miliónov eur zarábajú profesionálni futbalisti za sezónu vyznieva jeden nemilý fakt naozaj zvláštne. Konkrétne sa to týka mierneho škrtania ich platov. Koronakríza má poriadny dopad na financie každého jedného profesionálneho futbalového klubu na svete. Medzi najpostihnutejšie kluby, ktoré sa momentálne ozaj boria so zlou finančnou situáciou patrí jednoznačne FC Barcelona.

Platy ich hviezd sa pohybujú skutočne v neuveriteľných výšinách. Portál fcbarcelonalatestnews uvádza, že napríklad Messi zarobí za sezónu až 70 miliónov eur, Griezmann 45 miliónov a Busquets takmer 15 miliónov eur. Vedenie klubu však apeluje na všetkých hráčov, aby sa rozhodli vzdať 30% ich platu v prospech klubu, aby sa Barca vyhrabala z finančných ťažkostí. Údajne už mali prebehnúť aj rokovania medzi vedením a samotnými hráčmi, no tie boli neúspešné.

Dobrým príkladom pre svojich zverencov je však tréner Blaugranas, Ronald Koeman. Ten sa dnes mal zrieknuť spomínaných 30% svojho ročného platu, aby pomohol klubu zvládnuť túto neľahkú situáciu. Skvelé gesto, ktoré by mohlo byť perfektnou inšpiráciou pre ostatných trucujúcich hráčov v kabíne. Holandský kouč ukázal, že má srdce na správnom mieste, a že jeho láska ku klubu je veľká. Pán tréner!

Zdroj: Fussballtransfers.com, Fcbarcelonalatestnews.com | Foto: Twitter