Futbalisti Manchestru City zvíťazili v úvodnom zápase skupinovej fázy Ligy Majstrov nad Lipskom v pomere 6-3. Na tento duel bude so slzami v očiach spomínať obranca Citizens, ktorý sa v tomto zápase gólovo presadil.

V 16. minúte otvoril skóre stretnutia Nathan Aké, ktorý sa však po zápase dozvedel smutnú správu. Jeho otec prehral boj s rakovinou len pár minút po tom, čo jeho syn skóroval. Aké venoval svojmu nebohému otcovi pekný odkaz na sociálnej sieti.

„Viem, že si vždy so mnou. Navždy budeš v mojom srdci a tento gól bol pre teba, otec,“ napísal 26-ročný Holanďan. Aké musel predčasne opustiť reprezentáciu Holandska v nedávnej reprezentačnej prestávke práve z rodinných dôvodov a teda kvôli zhoršujúcemu sa stavu svojho otca. Akému vyjadrujeme úprimnú sústrasť.