Srbský tenista Novak Djokovič patrí medzi najlepších hráčov na svete. Aj preto je veľmi uznávaný nie len doma, ale aj v zahraničí. Najnovšie si však zavaril vyhláseniami počas MS vo futbale a fotkou, ktorú zverejnil na sociálnej sieti. V jeho rodnej krajine to spôsobilo rozčarovanie.

Problémom je jeho otvorená podpora Chorvátska na MS vo futbale. Po vypadnutí Srbska sa dokonca vyjadril, že by doprial Chorvátom zlato. Týchto jeho vyhlásení sa chytili aj politici. “Fandiť Chorvátsku môžu len idioti, psychopati a chorí ľudia,” uviedol Vladimir Djukanovič, ktorý je poslancom vládnej Srbskej pokrokovej strany. “Djokovič je národný hrdina a patrí mu za to vďaka. Ale fandiť Chorvátsku? Za to by sa mal hanbiť. Podporuje ho veľa Srbov, ktorí boli vyhnaní z ich domova a on fandí krajine, ktorá ich vyhnala,” dodal poslanec.

Nepekných komentárov sa mu dostalo aj pri spomínanej fotke, ktorú uverejnil. “Tento chlapec žije v Monaku a nestará sa o Srbsko,” napísal jeden z užívateľov.Problém chorvátsko-srbských vzťahov pochádza ešte z deväťdesiatych rokov minulého storočia a s ich vzájomných vojenských konfliktov.

Bývalá svetová jednotka si tak v rámci svojej krajiny poriadne zavarila. Nájdu sa však aj pozitívne komentáre. Srba podporili aj chorvátski hráči. Samotný Rakitič mu napríklad zaprial postup do finále Wimbledonu, čo sa mu nakoniec po päťsetovej bitke proti Rafaelovi Nadalovi podarilo.

Zdroj: Marca.com, Instagram | Foto: Twitter