Likvidácia Manchestru City? Tak trochu. Aj to len v Lige Majstrov. Napokon z toho nič nebolo, keďže Športový arbitrážny súd zbavil, resp. neobvinil Manchestru City z porušovania fair-play. Teraz však vyplávali na povrch dosiaľ neodhalené veci v tomto spore.

Vedeniu, hráčom aj fanúšikom Manchestru City nebolo všetko jedno, keď sa viedol súd s ich klubom ohľadne porušenia finančnej fair-play. Hrozilo im dokonca 2-ročné vylúčenie z Ligy Majstrov, čo by bola veľká rana pre tento klub. Športový arbitrážny súd teraz potvrdil, že až 9 anglických klubov bolo jasne za tento exemplárny trest a trvali na tom, aby bol Guardiolovcom udelený.

Konkrétne sa jedná o Arsenal, Burnley, Chelsea, Leicester, Liverpool, Manchester United, Newcastle, Tottenham a Wolverhampton, ktorý napísali otvorené listy na tento súd. Napokon nepochodili a podľa Jürgena Kloppa to bol “zlý deň pre futbal”.

“Viete, prečo som šťastný, že City budú hrať Ligu Majstrov v ďalšej sezóne? Pretože ak by mali o 10 alebo 12 zápasov v budúcej sezóne menej, nikto iný by nemal šancu na titul v Premier League,” vysvetľoval tréner Liverpoolu. “Ale nemyslím si, že to bol dobrý deň pre futbal. Finančná fair-play je perfektná myšlienka. Chráni tímy a súťaže, takže nikto neminie viac, ako môže,” povedal Klopp.

manchester city

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter