Už je to jasné, káder Realu Madrid toto leto opustil po Cristianovi Ronaldo a Achrafovi Hakimim ďalší hráč, konkrétne Mateo Kovačić. Podobne ako 19-ročný Hakimi, aj chorvátsky záložník odišiel na hosťovanie.

Okrem týchto dvoch hráčov má Real na hosťovaní ďalšiu dvojicu futbalistov. 25-ročný brazílsky stredopoliar Lucas Silva momentálne zarezáva v rodnej krajine v Cruzeire a zmluva s kráľovským veľkoklubom mu končí budúce leto. Jej predĺženie sa však nepredpokladá.

Druhým zo spomínanej dvojice je James Rodríguez. Kolumbijská hviezda momentálne pôsobí v Bayerne, kde začína už svoju druhú sezónu. Za normálnych okolností by sa po skončení dvojročnej výpožičky vrátil späť do Madrid, avšak ako sa píše v oficiálnych stanoviskách oboch klubov, Bayern Mníchov si vyhradzuje právo na kúpu hráča po uplynutí doby hosťovania.

Bez toho, aby s tým Real Madrid mohol niečo spraviť, stačí Bayernu vyplatiť 42 miliónov eur a kolumbijský playmaker bude natrvalo obliekať dres nemeckého klubu. Real Madrid tak nie je pánom situácie, čo už zrejme oľutoval. Najmä počas tohto prestupového obdobia, keď chcel Jamesa získať späť. Samozrejme, Bavori tieto snahy ihneď zatrhli.

Aj preto sa fanúšikovia Realu Madrid obávali, či vedenie Realu Madrid nespravilo rovnakú chybu aj s Mateom Kovačićom. Priaznivci “Bieleho baletu” vidia v 24-ročnom Chorvátovi nástupcu krajana Luku Modrića. Pri momentálnej kvalite záložnej rady Realu však Kovačić nastupoval len sporadicky, a preto si vydupal sezónne hosťovanie v Chelsea.

Podľa oficiálneho vyhlásenia oboch klubov však môžu zostať fans “Los Blancos” pokojní. Zatiaľ čo v oficiálnom stanovisku Realu sa píše: “Real Madrid C. F. a Chelsea F. C. súhlasili s prevodom hráča Matea Kovačića na ďalšiu sezónu do 30. júna 2019,” vo vyhlásení Chelsea sa píše “Mateo Kovačić sa pripojí k The Blues na sezónu trvajúce hosťovanie”.

Narozdiel od Jamesa, pri Kovačićovi sa v ani jednom prípade oficiálne nespomína žiadna opcia na odkúpenie hráča. Po skončení sezóny sa tak bývalý hráč Dinama Záhreb či Interu Miláno vráti späť do Madridu, kde má kontrakt platný do roku 2021.

Zdroj: Sportovymagazin.sk, Realmadrid.com, Chelseafc.com, Fcbayern.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.