Večná a neriešiteľná otázka, na ktorú nikdy v živote nebude existovať správna odpoveď. Už je z toho futbalové klišé, ktoré však pravdepodobne nikdy nevymizne z tohto športového sveta. Našlo sa však mnoho legiend tohto športu, ktoré na túto otázku odpovedali naozaj múdro.

Jedným z nich bol aj slávny holandský futbalista Johann Cruyff, ktorému však výborne sekundoval svojím vyhlásením aj Diego Maradona. Už zosnulá argentínska legenda potvrdila, že je právom takto označovaná a okrem futbalovej techniky mu bolo zhora nadelené aj výborné futbalové zmýšľanie. Na otázku, či je lepší Cristiano Ronaldo alebo Lionel Messi odpovedal zreteľne a jasne s veľkou dávkou múdrosti.

“Viac sa mi páči Messi ako Ronaldo, ale uznávam, že Cristiano je zviera. Prial by som si, aby bol Argentínčanom. Vždy keď ho vidím, pripomenie mi Gabriela Batistutu. Len čo sa dotkne lopty, je z toho gól. Keď povedal, že strelí 3 góly, strelil 3 góly,” vyjadril svoj osobný názor Maradona. Na adresu Ronalda ešte dodal: “K najväčším hráčom v histórií futbalu patrí k Alfredovi Di Stefanovi, Johanovi Cruyffovi, Lionelovi Messimu jednoznačne aj Cristiano Ronaldo,” jasne poznamenala ikona futbalu.

Slová chvály však prirodzene neobišli ani Maradonovho krajana Lionela Messiho. “Nemôžem si spomenúť na zápas, v ktorom som videl hrať Messiho zle. My Argentínčania sme hrdí na to, že Lionel je Argentínčanom,” ospevoval Messiho Diego. Nevyhol sa však ďalšej otázke, ktorá smerovala na to, či Messi môže raz s Argentínou vyhrať Majstrovstvá sveta. “Sám nebude schopný vyhrať Majstrovstvá sveta. Potrebujete na to solídny tím,” odpovedal Maradona. Inteligentné slová povedané skutočnou legendou. Diego, navždy na teba budeme spomínať!

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter