Aktuálna situácia v Reale Madrid nie je vôbec ideálna, behom leta sa rozhodol nezískať žiadnu posilu, a naopak, rozpredať či rozoslať po hosťovaniach takmer dve desiatky hráčov. Všetko ale nasvedčuje tomu, ze ak sa bude chcieť vrátiť na absolútne výslnie, bude musieť buď zapracovať mladíkov alebo predviesť niečo také, ako v lete 2009.

V sezóne 2007/08 ešte s 85 bodmi získal Real titul, v sezóne 2008/09 avšak prehral až 10 duelov, získal “len” 78 bodov, do toho otupne vypadol z Copa del Rey, podobne tak z Ligy Majstrov. Tam prehral v skupine oba zápasy s Juventusom a v osemfinále vypadol s Liverpoolom po dvoch prehrách (0:1 a 0:4). A tak Florentino Pérez rozhodol, že klub potrebuje nový impulz.

A tak sa aj stalo. Real Madrid behom jediného leta doslova “zničil” prestupový trh. Získal štyri z piatich najdrahších posíl toku 2009, absolutórium mu vzala len Barcelona angažovaním Ibrahimovića. Do Madridu dorazili Cristiano Ronaldo (€94M), Kaká (€67M), Karim Benzema (€35M) i Xabi Alonso (€34,5M). Okrem nich ešte defenzívu vystužil 15-miliónový Albiol a skvelým ťahom bolo aj získanie Arbelou z Liverpoolu len za 4 milióny.

V pohároch to síce Realu ešte nemohlo, no v lige získal ohromných 96 bodov, čo mu paradoxne aj tak na titul nestačilo. No práve tieto posily sa stali kľúčovými v ďalších rokoch, keď takpovediac položili základy najväčšej nadvláda Realu a Barcelony v histórii La Ligy, zatiaľ čo aj Španielsko sa stalo absolútnym kráľom futbalovej Európy.

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter