Barcelona sa chce počas nastávajúceho letného prestupového obdobia výrazne posilniť. Noví hráči by mali prísť ako do defenzívy, tak aj do ofenzívy Blaugranas. Mediálne i zákulisné špekulácie pracujú hneď s niekoľkými menami, ktoré by mali prísť do Barcelony počas tohto leta.

Skloňujú sa najmä tri mená: Sergio Agüero, Eric García a Memphis Depay. Keďže sa všetkým trom hráčom končí zmluva, Barcelona nezaplatí za nich ani cent, ak prídu v tomto lete na Camp Nou. Zatiaľ nebol oficiálne potvrdený príchod nikoho zo spomínanej trojice, no jeden hráč si už bol v Katalánsku hľadať budúce ubytovanie.

Ide o útočníka Lyonu Memphisa Depaya, ktorý sa mal v meste Barcelona pohybovať minulú stredu spolu s rodinnými príslušníkmi a priateľmi, aby si vybral svoj budúci dom. Tento skutok tak jasne naznačuje, že Depay je s Barcelonou zjavne v pokročilej fáze rokovaní.

27-ročnému holandskému útočníkovi táto sezóna náramne vychádza. V 38 súťažných dueloch nastrieľal 21 gólov a pripísal si 10 asistencií. Spolupráca s krajanom Ronaldom Koemanom v Barcelone sa teraz zdá byť už spečatená a prvý príchod na Camp Nou potvredný.

depay

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter