Taliansky kouč Maurizio Sarri opúšťa londýnsky celok už po jednej sezóne. Namierené to má do tímu aktuálneho talianskeho majstra Juventusu. Podľa talianskeho portálu Sky Sport Italia by ho mala “Stará dáma” v nasledujúcich hodinách oficiálne predstaviť ako svojho nového lodivoda.

Za 60-ročného trénera má vedenie “The Blues” zinkasovať 3 milióny eur plus bonusy. Klub z Londýna by už mal mať vyhliadnutú náhradu v podobe ich dlhoročného kapitána Franka Lamparda, ktorý minulú sezónu viedol anglický druholigový tím Derby County.

Pod vedením Sarriho sa londýnsky klub umiestnil v minulej sezóne na tretej priečke v Premier League, ku ktorej pridal aj víťazstvo v Európskej lige UEFA. Návrat do Talianska nebude pre neho žiadnou veľkou neznámou, veď počas svojej trénerskej kariéry odkoučoval až 18 tímov práve na Apeninskom polostrove. V Turíne vystrieda pri kormidle Massimiliana Allegriho, ktorý pôsobil v Juventuse päť sezón. Plat Sarriho by sa mal údajne pohybovať na hranici šiestich miliónov eur za sezónu.

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter