Po tom, čo mu skončil angažmán v Marseille sa kontroverzný Talian stal voľným hráčom. S hľadaním nového klubu sa však neunúval a užíval si život nezamestnanej osoby. Teraz je však Balotelli pripravený na nové dobrodružstvo.

29-ročný rodák z Palerma dnes sa oficiálne upísal tímu z Brescie, ktorá minulú sezónu ovládla druhú najvyššiu taliansku súťaž a tak sa po 8 rokoch vracia do Serie A. Balotelli podpísal trojročnú zmluvu v severo-talianskom klube, ktorému bude chcieť pomôcť udržať sa v najvyššej súťaži. Hoci sa vo veľkom hovorilo o záujme brazílskeho Flamenga, útočník odmietol brazílsku Série A z reprezentačných dôvodov, keďže v Talianskom národnom mužstve nefiguroval od septembra. Teraz je pripravený vybojovať si miestenku späť.

Balotelli vystriedal vo svojej kariére až 6 špičkových klubov. Jeho najúspešnejšie obdobie sa datuje v drese Interu Milána keď až trikrát dvihol nad hlavu talianske Scudetto. Okrem iného hrával aj v AC Miláne, Liverpoole, Manchestru City, Nice a naposledy v Marseille. Teraz sa bude snažiť gólovo presadzovať v Brescii kde bude spoluhráčom slovenského záložníka Nikolasa Špaleka.

Zdroj: Bbc.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter