Úvod katarského šampionátu priniesol viaceré výsledkové extrémy. Argentína šokujúco prehrala so Saudskou Arábiou, Anglicko strelilo šesť gólov Iránu, pričom na predošlých MS nikto viac ako päť gólov v zápase nedal, Nemci padli s Japonskom, Španieli naopak ponížili Kostariku.

Výsledok 7:0 bol ale reálnym obrazom diania. Kostarika jediný krát nevystrelila na bránu a ani mimo nej. Celý duel bol v réžii Španielov, ktorí ukázali, že s nimi treba počítať.

Tento výsledok sa zapísal aj do historických tabuliek. O viac ako šesť gólov nevyhral na svetovom šampionáte nikto od roku 2010, keď Portugalsko vyhralo 7:0 proti KĽDR. A hoci v minulosti boli často výkonnostné rodiely medzi tímami väčšie, španielske drvivé víťazstvo proti Kostarike sa zaradilo medzi jedenásť najsuverénnejších výhier histórie MS vo futbale. A že tá si už pamätá všeličo.

Dodnes najjasnejšou záležitosťou boli tri víťazstvá o deväť gólov. O dve z nich sa postarali Maďari. V roku 1982 zdolali Salvádor 10:1 a v roku 1954 Južnú Kóreu 9:0. V pomere 9:0 vyhrala v roku 1974 aj Juhoslávia nad Zairom (dnešná DR Kongo).

Ďalšie tri zápasy sa skončili 8:0 a päť vrátane tohoto španielskeho pre zmenu 7:0. Len doplníme, že o góly sa postarali šiesti hráči, a to Gavi, Morata, Asensio, Olmo, Soler a dvakrát sa presadil Ferrán Torres.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FIFA World Cup (@fifaworldcup)

18-ročný Gavi bol v základe: Na úvod MS rovno strelil úžasný gól! (VIDEO)

Zdroj: The Analyst | Foto: Instagram