60 miliónov prepadlo Atléticu Madrid, keď sa v januári rozlúčili s útočníkom Diegom Costom. Presne takúto sumu zaplatil madridský celok Chelsea v januári 2018. Odvtedy 32-ročný útočník odohral 81 zápasov, v ktorých strelil 19 gólov.

Pred mesiacom sa teda obe strany rozhodli ukončiť spoluprácu a z Costu sa tým pádom stal voľný hráč, ktorého mohol v januári podpísať akýkoľvek klub. Lenže počas zimného prestupového obdobia po ňom nesiahol nik, i keď boli nejaké tie špekulácie o záujme z Premier League, Číny i Arábie. Nič sa však nepotvrdilo a tak sa Diego mohol rozlúčiť s angažmánom v poprednom klube. Top európske ligy totiž už neumožňujú po uzavretí zimného prestupového obdobia klubom podpísať do konca sezóny ani len voľného hráča.

Teraz si však 32-ročný útočník mal nájsť nový klub. Brazílsky Palmerias prejavil o neho eminentný záujem a ponúkol mu dvojročný kontrakt s platom 3 milióny za sezónu. Rokovania sa majú niesť v pozitívnom duchu a tak sa čoskoro s veľkou pravdepodobnosťou stane z Costu oficiálne hráč Palmeriasu.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter