Southampton FC bojuje tri kolá pred koncom sezóny 2017/18 o záchranu v Premier League. Všetko ale mohlo byť úplne inak, ak by jeho dres stále obliekali hráči, ktorých v minulosti predal.

“Svätci” sú aktuálne na 18. mieste a majú na konte 32 bodov. Na záchranu strácajú jeden bod a v záverečných kolách ich čakajú zápasy na pôde Evertonu, Swansea a doma s Manchestrom City. Vyhliadky to nie sú práve ružové a kľúčové bude pre nich vyhrať na pôde Swansea, ktorá má o ten bod viac.

Tento klub však dopláca na to, že finančne nie je schopný udržať talenty, ktoré vychová, poprípade získa v mladšom veku. V súčasnosti oblieka dres Liverpoolu hneď päť bývalých futbalistov Southamptonu. Keď k ním pričítame Alderweirelda a Wanyamu z Tottenhamu či hviezdneho Balea hrajúceho za Realu Madrid, dostávame tím, ktorý mohol hrať o pohárovú Európu. Presvedčte sa sami!

Foto: Twitter, Builtlineup.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.