Jednými z najsvetlejších úkazov v drese Manchestru United v prebiehajúcej sezóne sú výkony 18-ročného útočníka Masona Greenwooda. Mladík debutoval ešte v uplynulej sezóne (pol roka pred dovŕšením dospelosti) a zatiaľ sa presadil deväťkrát vrámci všetkých súťaží. Jeho meno tak pochopiteľne hýbe anglickými médiami.

V týchto dňoch dokonca fanúšikovia a následne i športové weby začali špekulovať o tom, že Greenwood by sa teoreticky mohol objaviť aj v anglickej nominácii na EURO 2020. Predchádzalo tomu novoročné zranenie kapitána Harryho Kanea, ktorý mal byť pôvodne mimo len do marca, no aktuálne je dokonca po operácii a zlé jazyky hovoria, že to bude ešte minimálne o mesiac dlhšie a nemusí byť pripravený ani na vrchol sezóny, kde má byť Anglicko kandidátom na zisk prvého cenného kovu od bronzu z roku 1996.

Manažér Manchestru United však tento názor nezastáva a k špekuláciám sa jasne vyjadril: „Myslím si, že Mason (Greenwood) bude mať dlhú a úspešnú kariéru. V súčasnosti sa ešte len zapracováva do seniorského futbalu a reprezentácie do 21 rokov. Preňho je podstatné, aby sa neustále zlepšoval a dostával určitý priestor v zápasoch.“ Nórsky tréner si uvedomuje, že takýto nátlak by mohol byť kontraproduktívny, veď ako dodal, stačí, že behom ostatných 45 dní bol Greenwood v štrnástich prípadoch minimálne na lavičke.

Ak by Kane nebol schopný pomôcť Anglicku na EURE (čo je päť mesiacov pred jeho začiatkom skutočne predčasné tvrdenie), Gareth Southgate má k dispozícii viacero alternatív. Dá sa očakávať, že Anglicko bude hrať len na jedného útočníka (dopĺňaného krídelníkmi), pričom jednotkou by mohol byť či už vo skvelej forme hrajúci Jamie Vardy (aktuálne so sedemnástimi gólmi líder tabuľky strelcov Premier League) alebo Marcus RAshford. Okrem neho sú k dispozícii 14-gólový Danny Ings (Southampton) či 13-gólový Tammy Abraham (Chelsea).

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter