Čo chvíľa prejde týždeň od oficiálneho konca Julena Lopeteguiho na lavičke Realu Madrid. Vo funkcii ho nateraz nahradil Santiago Solari, ktorý dovtedy viedol rezervný tím Realu Castillu. Portál Marca.com si medzi nimi aj za tak krátky čas všimol 7 základných rozdielov. 

 

1.Vinicius Júnior

Azda najväčší rozdiel medzi oboma trénermi je práve v prípade využitia mladého Brazílčana. Pod bývalým trénerom odohral v dvoch zápasoch chabých 12 minút. Solari mu dal možnosť zahrať si dovedna 120 minút a mladík patril k najlepším hráčom na ihrisku.

2.Logika

Solari veľmi nešpekuluje. Ak chýba ľavý obranca Marcelo, nahradí ho ľavým obrancom (Sergio Reguilón). Carvajala zase nahradil Odriozola. Nesnaží sa teda zbytočne zložito miešať jednotlivé posty.

3.Čisté kontá

Aj keď si mužstvo Realu Valladolid vytvorilo viacero sľubných pozícii a dvakrát nastrelil konštrukciu bránky, Real neinkasoval. V dvoch zápasoch si teda udržal čisté konto.

4.Odvaha

Bývalý hráč Realu Solari ukázal, že sa nebojí. Nerobilo mu preto problém ani to, aby postavil 18-ročného Viniciusa a neobával sa ani stiahnutia Casemira. Lopetegui neurobil ani jedno z toho.

5.Pintus

56-ročný kondičný tréner je späť! Julen Lopetegui jeho služby nevyužíval. Solari sa však v tomto smere vrátil k tomu, čo robil aj Zidane. Talianskeho trénera povolal späť do tímu.

6. a 7. Šťastie a radosť

Argentínčan pôsobí šťastnejšie. Na všetky strany rozdáva úsmevy a svoju skvelú náladu prenáša aj na hráčov. Bolo to vidieť aj počas Copa del Rey.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.