FC Barcelona je klub s bohatou históriou a nie je prekvapením, že sa radí medzi vôbec najslávnejšie a najobdivovanejšie celky sveta. Behom desaťročí získala nespočetné množstvo cenných trofejí a jej dres oblieklo ešte viac fantastických futbalistov. Všeobecne však platí, že nad všetkými žiari ikonický Lionel Messi, suverénny rekordér všetkých gólových štatistík.

Najnovšia anketa známeho portálu Ranker.com, do ktorej sa zapojili tisíce ľudí, “o najväčšieho hráča v histórii FC Barcelony” však priniesla na jeho účet nemilé prekvapenie. Každému z viac ako stovky nominovaných hráčov mohli dať fanúšikovia “like” alebo “dislike” a bodovým výsledkom bol rozdiel medzi týmito hodnotami.

Či sa do ankety úmyselne zapojili aj ľudia, ktorí chceli Messiho “poškodiť”, alebo proste len uprednostňujú iných kandidátov, ťažko povedať. Argentínsky fenomén a autor 627 presných zásahov bol však po troch týždňoch hlasovania až na 3. mieste! A kto ho predstihol?

Iná dvojica juhoamerických legiend svetového futbalu. Druhý skončil Ronaldinho (v klube pôsobil v rokoch 2003-2008) a najvyšší rozdiel pozitívnych a negatívnych hodnotení sa ušiel Diegovi Maradonovi. Ten prišiel do klubu v roku 1982 ako vtedy najdrahší hráč histórie a v klube strávil dve sezóny. Na ďalších miestach sa umiestnili predovšetkým futbalisti, ktorí v klube pôsobili v nedávnej minulosti. Jednou z výnimiek je legendárny László Kubala. Útočník so slovenskými koreňmi hral za Barcelonu v rokoch 1951-1961, pričom po skončení 2. svetovej vojny hral dva roky aj za Slovan Bratislava.

TOP30 podľa hlasovania fanúšikov na Ranker.com:

30. Luis Enrique
29. Rafael Marquez
28. Marc-Andre ter Stegen
27. Luis Figo
26. Ivan Rakitic
25. Patrick Kluivert
24. Gheorghe Hagi
23. Laszlo Kubala
22. Deco
21. Michael Laudrup
20. Victor Valdes
19. Hristo Stoichkov
18. Romario
17. Ronald Koeman
16. David Villa
15. Rivaldo
14. Samuel Eto’o
13. Sergio Busquets
12. Dani Alves
11. Luis Suarez
10. Gerard Pique
9. Neymar
8. Ronaldo
7. Carles Puyol
6. Xavi
5. Andres Iniesta
4. Johan Cruyff
3. Lionel Messi
2. Ronaldinho
1. Diego Maradona

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter