Niektoré návraty späť do materského či bývalého klubu sú pomerne očakávané. Avšak v prípade čoskoro už 36-ročného anglického futbalistu sa už niečo také asi úplne nečakalo. Avšak, Aston Villa sa rozhodla prekvapiť a svojho bývalého zverenca priviesť ako voľného hráča naspäť do Burminghamu.

Reč je o Ashley Youngovi, ktorý strávil uplynulé necelé dve sezóny v Interi Miláno. S ním najskôr dokráčal až do finále Európskej ligy a pomohol mu k 2. miestu v Serie A, aby následne oslávil aj samotný titul. Teraz bude môcť dopomôcť príjemnému prekvapeniu predošlého ročníka Premier League k tomu, aby sa tentokrát možno ešte viac priblížil pohárovej Európe.

V ročníku 2021/22 už teda rovnako, ako v rokoch 2007-2011, bude obliekať dres Aston Villy. Za ňu odohral celkovo 190 zápasov, k nim pridal aj 261 duelov za Manchester United a 110 za Watford. V milánskom klube naskočil za jeden a pol sezóny celkom 59 krát. Young, ktorý v minulosti hrával krídelníka, sa postupne presunul na post krajného obrancu a v Interi hrával krajného záložníka či full-backa. Okrem toho si v minulosti pripísal v 39 stretnutiach za Anglicko sedem presných zásahov.

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter