Marián Hossa má za sebou úžasnú hokejovú kariéru, ktorú zdobí najmä zisk troch Stanley Cupov. Rodák zo Starej Ľubovne má byť čoskoro uvedený aj do siene slávy a tento náš bývalý hokejista teraz zavítal do známej internetovej šou Sajfu.

V relácií s názvom Level Lama Marián Hossa okrem iného zaspomínal na svoju kariéru a prezradil aj zaujímavý dôvod, prečo odmietol lukratívny kontrakt, keď mohol 5 rokov pôsobiť po boku vtedy najlepšieho hráča NHL Sidneyho Crosbyho.

>>>Najkrajší gól Mariána Hossu v drese Slovenska<<<

Atlanta Thrashers vtedy vymenila slovenského útočníka do Pittsburghu Penguins, s ktorým sa Hossa prebojoval až do finále play off, kde jeho tím podľahol Detroitu Red Wings. Jeho výkony si však „Tučniaky“ pochvaľovali, keďže mu podľa jeho slov v Level Lama ponúkli lukratívny kontrakt na 5 rokov. Slovenský hokejista ho však odmietol a to so zaujímavým odôvodnením. Chcel sa totiž priučiť víťaznej mentalite od legiend ako Chris Chelios a Nicklas Lidström, ktorí pôsobili v Detroite Red Wings. Ako sám povedal, v ďalšom roku napriek opätovnej prehre vo finále play off ako hráč dozrel a svoje skúsenosti následne naplno zužitkoval v drese Chicago Blackhawks.

Marián Hossa a Sajfa v Level Lama

Zdroj|Foto|Video: YouTube/Sajfa