Hummels prestup

Mats Hummels by mal podľa uznávaného žurnalistu nemeckej platformy televízie Sky Sport Torbena Hoffmana v najbližších dňoch prestúpiť do Borussie Dortmund. Prekvapujúce je, že presne pred troma rokmi tento 30-ročný stopér prišiel do Bayernu práve z Dortmundu. 

Dlhoročný reprezentant “Die Mannschaft”, ktorý vo svojej kariére obliekal len žltočierne a červené dresy by mal byť na dobrej ceste do tímu, v ktorom predtým pôsobil 9 sezón. Jeho najväčšími úspechmi s vestfálskym celkom sú 2 tituly Bundesligy, Nemecký pohár a finále Ligy Majstrov v sezóne 2013/2014.

Kluby by mali byť v záverečnej fáze vyjednávania prestupu. Špekuluje sa už len o prestupovej čiastke, ktorá by sa mala pohybovať na úrovni 30 miliónov eur, avšak Bavori by mali súhlasiť aj so sumou 20 miliónov. Hummels by takisto musel prijať aj zmenšenie sumy na jeho výplatnej páske. Jeho aktuálna mzda v Bayerne činí 12 miliónov eur za sezónu, pričom v Borussii by mu museli škrtnúť najmenej 2 milióny z terajšej výšky platu.

hummels prestup do dortmundu

Výhodný transfer pre oba kluby

Pre Dortmund by to bol vítaný obchod, keďže “žltočierní” disponujú mladou obranou a Hummelsov príchod by priniesol potrebné skúsenosti v boji o titul. Pre “Die Borussen” by išlo o ďalšiu významnú posilu, keďže klub zo Signal Iduna Parku si už stihol v tomto transferovom okne kúpiť Thorgana Hazarda, Juliana Brandta a Nica Schulza. Pre Bavorov by Hummelsov odchod nebol nejakou významnou stratou, pretože Bayern si zabezpečil do svojich radov perspektívnych obrancov a to Benjamina Pavarda a Lucasa Hernandéza. Transferu je naklonený aj tréner Mníchovčanov Niko Kovač, ktorý údajne nemá príliš dobré vzťahy so spomínaným nemeckým reprezentantom.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter