O Marekovi Hamšíkovi je známe, že tím SSC Neapol je jeho srdcovou záležitosťou a už viackrát odmietol ponuky ešte väčších európskych klubov. Z Talianska však prichádzajú správy, ktoré nie sú pre slovenského kapitána práve priaznivé a ak sa ukážu napokon ako pravdivé, možno bude naozaj reálne uvažovať o zmene pôsobiska.

Viacero známych webov z Talianska i z Anglicka totiž informuje o tom, že kouč Antonio Conte po tejto sezóne skončí na lavičke londýnskej Chelsea a nahradiť by ho mal súčasný lodivod SSC Neapol Maurizio Sarri. 59-ročný Talian je vraj ideálnou voľbou pre “The Blues” a jeho by mal zase na lavičke Neapolu nahradiť o rok mladší Španiel Rafael Benítez. A práve tu nastáva možný problém pre Mareka Hamšíka.

Rafael Benítez, ktorý je v súčasnosti trénerom Newcastle United, už raz tím SSC Neapol viedol. Bolo to v rokoch 2013-2015 a pre “Marekiara” to nebolo práve najšťastnejšie obdobie. Španielsky kouč ho totiž často staval na iné pozície, než na aké bol Marek Hamšík zvyknutý, navyše si vraj nesadli ani po ľudskej stránke.

Slovenský kapitán oslávi v júli 31 rokov a dá sa predpokladať, že má pred sebou posledných pár rokov na vrchole. Ak by sa naozaj stal Benítez bossom SSC Neapol, možno by rodák z Banskej Bystrcie predsa len uvažoval nad tým, či nebude lepšie stráviť posledné roky na vrchole pod vedením niekoho iného.

Weby ako The Sun či Football Italia informovali tiež o tom, že okrem tejto trénerskej rošády medzi Newcastle, Chelsea a Neapolom, by mohlo dôjsť aj k presunu dvoch obrancov. Kalidou Koulibaly by mohol zamieriť za Sarrim do Chelsea, Londýn by naopak opustil David Luiz, ktorý by mal v defenzíve SSC nahradiť práve Koulibalyho. Budeme s napätím sledovať, ako sa táto situácia okolo Mareka Hamšíka napokon vyvinie.

Zdroj: Thesun.co.uk, Football-italia.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D